Kancelář pro zahraniční studenty

University of New York in Prague je škola, na které studují studenti mnoha národností. Jsme si plně vědomi skutečnosti, že přijet do cizí země a zvyknout si na nové prostředí může být velmi náročné. Helpdesk pro zahraniční studenty je součástí centra studentských služeb, a my jsme odhodlání pomoci zahraničním studentům usadit v Praze. Přijíždíte-li z daleka, nebojte se! Pomůžeme vám přizpůsobit se novému prostředí od samého začátku Vašeho pobytu ve střední Evropě, a podporovat Vás po celou dobu Vašeho studia na UNYP.

Jsme tu pro Vás

Můžeme Vám pomoci řešit širokou škálu problémů a záležitostí, které se Vás týkají během Vašeho pobytu v České republice, jako:

 • Nalézt vhodné ubytování podle Vašeho rozpočtu a preferencí
 • Registrovat vaše víza u České cizinecké policie po Vašem příjezdu do České republiky
 • Pomoci Vám s Vašimi vízy a povolením k pobytu:
  • Připomenout Vám datum ukončení platnosti Vašeho víza a termín žádosti o jeho prodloužení na základě naší pravidelně aktualizované studentské databáze
  • Poskytnout Vám detailní informace o dokumentaci a postupech
  • Domluvit Vám termín předání Vaší žádosti na Ministerstvu vnitra České republiky 
  • Sledovat stav Vaší žádosti
 • Zařízení a prodloužení Vaší zdravotní pojistky
 • Vyřízení Vaší průkazky na hromadnou dopravu
 • Pochopit češtinu a české úřady
 • Poradit v oblasti sociálního zabezpečení, včetně životních nákladů, dopravních informací, a mnoho a mnoho dalších věcí  

Jako mezinárodní student musíte v otázkách víz a povolení k obytu v České republice dodržovat oficiální postupy. 

Abyste mohli v České republice legálně pobývat jako student, musíte učinit tři věci:  

 1. Registrovat své vízum nebo povolení k pobytu u České cizinecké policie na její centrále Olšanská do 3 dnů po Vašem příjezdu do Českém republiky.
 2. Nahlásit jakékoliv změny (včetně změny Vaší adresy) ministerstvu do 30 dnů.
 3. Požádat o dlouhodobé povolení k pobytu a získat jej, abyste si prodloužili Vaše studentská dlouhodobá víza.

Důležité upozornění: proces obnovení víz je třeba zahájit nejméně 2 měsíce a nejpozději 15 dní předtím, než Vaše vízum vyprší! Berte prosím na vědomí, že v souladu se zákonem jsme povinni informovat ministerstvo vnitra o Vašem studentském statutu.

Užitečné adresy

Centrála cizinecké policie

Adresa: Olšanská 2, 130 51 Praha 3

Úřední hodiny:

Pondělí a středa: 8:00-17:00

Úterý a čtvrtek: 8:00-15:00

Pátek: 8:00 - 12:00

Jak se tam dostat: Jeďte červenou linkou metra (C) z I. P. Pavlova na Hlavní nádraží (směr Letňany). Od budovy nádraží zahnete doprava, ujdete asi 60-70 metrů na stanici tramvaje Hlavní nádraží (Bolzanova ulice), jeďte tramvají číslo 9 nebo 26 na tramvajovou zastávku Olšanská.

Imigrační úřad ministerstva vnitra (OAMP – pro mezinárodní studenty) na Hládkově, Praha 6

Klienti jsou přijímáni pouze po předchozím objednání buď telefonicky nebo online.

Adresa: Hládkov 682/9, Praha 6

Úřední hodiny:

Pondělí - čtvrtek: 8:00-16:00

Telefon: 974 820 680 (pouze česky)

Webová stránka pro objednání: https://frs.gov.cz/cs (prvně je nutné se na stránce zaregistrovat, poté si můžete sjednat schůzku)

Jak se tam dostat: Jeďte zelenou linkou metra (A) z Náměstí Míru na stanici Hradčanská a potom přesedněte na tramvaj číslo 25 na tramvajovou zastávku Hládkov. Ujděte asi 100 metrů do kopce (po směru tramvaje) a potom zahněte doprava na ulici Hládkov. Jděte jí dále směrem dolů, až uvidíte bílé dveře s logem ministerstva vnitra.

Alternativní doprava:  Jeďte tramvají číslo 22 z Náměstí Míru na Pohořelec. Jděte zpět asi 100 metrů po směru tramvaje, kterou jste přijeli a zahněte doleva na ulici Hládkov. Půjdete ulicí dále dolů až na křižovatku s ulicí Myslbekova. Ujdete přibližně 100 metrů a uvidíte bílé dveře s logem ministerstva vnitra.

Pokud potřebujete více informací, nebo pomoc s kontaktem, obraťte se na internationaloffice@unyp.cz, nebo se zastavte v Student Affairs Office kdykoli během naší otevírací doby (9 dopoledne až 6 večer v pracovní dny).

Podrobnější informace lze získat na webové stránce Ministerstva vnitra České republiky.

 

Sledujte nás

Go to top