Sotiris Karagiannis

MBA University of Strathclyde, UK
M.Ed. Lesley University, USA
B.Sc. The American College of Greece, Greece

Sotiris Karagiannis má více než dvacetileté zkušenosti jako akademický lektor a firemní trenér. Sotiris spojuje své zkušenosti z oboru s praktickým přístupem, „naostro“, který staví do hlavní role ty, koho školí. Spíše facilituje než přednáší a studenti se tak cítí být motivováni, aby participovali a zapojili se do aktivit od samého počátku. Sotiris uplatňuje proslulé známé postupy, které uplatňoval Dale Carnegie a které jsou zaměřené na lidi. Sotiris vytváří atmosféru důvěry a inspiruje účastníky, aby okamžitě uplatňovali to, co se naučili. Podobné postupy uplatňuje ve své akademické lektorské činnosti a pomáhá tak studentům, aby rychle spojili teorii s praxí.

Sotiris pracoval čtyři roky v personálním oddělení společnosti Hellenic Shipyards a pět let v obalovém průmyslu; poté přešel do oblasti vzdělávání a odborné přípravy. Zahájil rozsáhlou spolupráci s University of Sunderland; řídil programy BSc v obchodních studiích a MBA programy, vyučované v Aténách, učil postgraduální studenty v kurzech managementu a vedení, strategického řízení lidských zdrojů a výzkumné metody ve své funkci lektora na částečný úvazek. V posledních sedmi letech pravidelně hostoval a přednášel na University of New York v Praze, kde vyučuje kurzy organizační chování a leadership a mezikulturní management v rámci programu MBA. Vyučuje také řízení provozu a prodeje na University of New York v Tiraně. Má široké zkušenosti z praxe v oblasti vzdělávání soft-skills a trénoval manažery v oblastech leadershipu, vyjednávání a komunikací, prodeje a péče o zákazníky a také v prezentačních dovednostech. Kromě Řecka trénoval profesionály v různých zemích, jako v Rakousku, Německu, České republice, na Kypru, v Srbsku, Bulharsku, Rumunsku, Albánii, a v Makedonii.

Tři roky úspěšně řídil a školil v řeckém zastoupení společnosti Dale Carnegie Training, kde také obdržel další vzdělání typu train-the-trainer. V současné době je společníkem, ředitelem a senior školitelem Potential Ltd, exkluzivního zastoupení MDI (Management Development Institute), přední společnosti pro vzdělávání a rozvoj se sídlem ve Vídni, Rakousko.  Školil mimo jiné ve společnostech jako Apple, Swarovski, 3M, Janssen, Johnson & Johnson, Ericsson, Oracle, Viohalco Group, Danone, Elbisco, TUI, Quest Group a Sfakianakis Group of Companies, kde vyvinul a realizoval programy ro manažery v leadershipu a prodeji, péče o zákazníky a v průlomových prezentačních dovednostech.

V současné době pracuje na vývoji školícího programu o autentickém leadershipu a pomáhá lídrům zkoumat jejich skutečnou úlohu v uplatňování pozitivního vlivu na lidi.

Sledujte nás

Go to top