Business Advisory Board

Správní Rada UNYP se schází dvakrát ročně, aby posoudila dosažený pokrok a budoucí vývoj v rámci univerzitního Business oddělení. Ačkoli všechny aspekty pravidel, postupů a funkcí oddělení jsou pravidelně přezkoumávány Radou, zvláštní pozornost je věnována kontrole kvality osnov bakalářských a magisterských studentských oborů a jejich správě.

 

Rada se skládá z jedenácti významných členů akademické a podnikatelské komunity, každý z nich byl vybrán nebo pozván na základě vynikajícího vzdělání a dovedností v rámci svých oborů. Kromě zastupování klíčových akademických funkcí univerzity je Správní Rada UNYPu zdrojem zkušeností a rad, nabízených výjimečnými podnikavými lidmi, a to jak z české, tak i zahraniční komunity:

Jan Havel

UNYP Advisory Board - Radek Lolek photo

Jan se narodil a žije v Praze. Vystudoval Finance na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde rovněž později získal doktorát v oblasti ekonomické teorie. S odstupem mnoha let poté vystudoval General Management na Wharton School of the University of Pennsylvania.

Ve svých 21 letech založil společnost ACTUM Digital, kde doposud zůstává. Jeho hlavní oblastí působení krporátní strategie a strategické rozvoj firmy. Janovy zkušenosti v oblasti výuky pramení z jeho působení na Vysoké škole ekonomické v Praze, Universitě Karlově, CEVRO Institutu, ale i na samotném UNYPu. V současné době vyučuje na České zemědělské univerzitě předměty v mezinárodních program v oblasti strategického managementu a strategického marketingu. Jan je vášnivým maratonským běžcem, bývalým hráčem národního týmu v ultimate frisbee, zapřísáhlým nepřítelem centrálního bankovnictví a zároveň bývalým poradcem Rady ČNB, příznivcem rakouské ekonomické školy, členem Rady Liberálního institutu a fandou science-fiction a technologie.

 
 

Josef Karásek 

Josef má přes 25 let zkušeností v průmyslu rychloobrátkového spotřebního zboží ve střední Evropě. 13 let byl výkonným ředitelem společnosti Coca-Cola Company (ze seznamu Fortune TOP 100) v České a Slovenské republice, Pobaltí a Slovinsku. Josef úspěšně řídil několik zásadních změn v podnikové výkonnosti a rovněž významně přispěl k vytvoření vysoce produktivních týmů ve střední a severní Evropě. Po dobu jeho působení došlo v České republice k navýšení podílu na trhu sycených limonád dvojnásobně a v Pobaltí se konzumace nápoje Coca-Cola na osobu zdvojnásobila v letech 2009-2014 (kdy zároveň nastal jednomístný pokles trhu). Jeho zkušenost a expertíza zahrnuje strategické plánování, marketing, obchodní strategie, strategie řízení tržeb, rozvoj organizace a řízení lidských zdrojů.

 

Diana Rádl Rogerová

UNYP Advisory Board - Diana Rádl Rogerová photo

Diana Rádl Rogerová pracuje ve společnosti Deloitte od roku 1996. V posledních 12 letech působila jako partnerka v oddělení auditních služeb a současně jako vedoucí pro odvětví nemovitostí ve střední Evropě a pro sektor finančních institucí v České republice. Během více než dvaadvacetileté kariéry ve společnosti Deloitte pracovala pro významné bankovní domy, realitní společnosti, fondy i developery a získala bohaté zkušenosti v auditu, v účetním i finančním výkaznictví, v poradenství v oblasti financování podniků a mnoha dalších oblastech. Od 1. prosince 2016 je Diana Rádl Rogerová řídící partnerkou Deloitte ČR a členkou výkonné rady Deloitte Central Europe. Diana Rádl Rogerová vystudovala VŠE a hovoří španělsky a anglicky.

 

Hadi Salavitabar

UNYP Advisory Board - Hadi Salavitabar photoAkademické zázemí Dr. Salavitabara se soustředí do oblasti ekonomie a financí. Od získání Ph.D. titulu již téměř třicet let působí v akademickém prostředí jako profesor, vedoucí katedry, děkan obchodní školy, a jako děkan a viceprezident pro akademické záležitosti. Dr. Salavitabar je členem správní rady velké banky v USA.

 

Ivana Šedivá

UNYP Advisory Board - Hadi Salavitabar photo

Ivana má bohaté zkušenostmi z vrcholového managementu. Téměř 30 let působila ve vedení společností, jako jsou Johnson&Johnson či McDonald’s. V roce 2020 opustila korporátní svět a vydala se vlastní cestou. Za minulých pár let strávila více jak 1000 hodin osobním mentorováním korporátních lídrů a jejich týmů, a pracovala s více než 500 startupy po celém světě. Je certifikovanou Flow konzultantkou a trenérkou Google Founders Lab, OKR a Storytelling Lab. Mentoruje i další mentory. Jejím posláním je pomoci motivovaným lidem akcelerovaně dosáhnout svých cílů, a přitom mít pocitu smysluplnosti, velkého dopadu, a to bez vyhoření. Ivana má postgraduální titul v umělé inteligenci a MBA.

 

Petra Tošnarová

Petra aktuálně vede tým Online Sales pro firemní zákazníky v Avastu — jedné z předních světových firem v oblasti kyberbezpečnosti. Svou kariéru začala v reklamní agentuře Young & Rubicam, kde měla na starost péči o klienty jako Philip Morris, LG Electronics, nebo O2. Poté přešla na stranu klienta; řídila marketingové kampaně pro T-Mobile a později Vodafone. V Avastu nejdříve vedla tým zodpovědný za přípravu a implementaci nové korporátní identity, součástí níž bylo i stávající logo společnosti a historicky první manuál značky, a posléze byla zodpovědná za positioning bezpečnostních produktů pro koncové zákazníky.

 

Blake Wittman

UNYP Advisory Board - Blake Whittman photoPan Wittman je generální ředitel společnosti GoodCall, průrazné náborové organizace, která se snaží přinést revoluci do oblasti HR a poskytuje skutečně nový, inovativní koncept HR marketingu a budování značky zaměstnavatele. Wittmanova 17-letá kariéra se vyznačuje vášní pro lidi a poslání. Své zkušenosti sbíral napříč širokým spektrem firem - z internetových start-upů až po společnosti Fortune100 jako je Citibank a Philip Morris International.

Sledujte nás

Go to top