Absolvent: MBA v oboru Marketing, ročník 2012
Kariéra: Senior PR Director, Havas Worldwide Prague

”Jednou z největších deviz studia na University of New York v Praze je navázání kontaktů a „vzájemně prospěšných vztahů“. A to jak s kolegy studenty, tak i s profesory. Setkáváte se tu s lidmi z mnoha zemí, učíte se od sebe navzájem a nesmírně vás to obohacuje.“

Martin Pavlíček (35) nejprve získal na University of New York v Praze akademický titul Bachelor of Communication & Mass Media. Potom tam pokračoval v magisterském studiu v oboru Professional Communication and PR a své vzdělávání završil diplomem MBA v marketingu. Samozřejmě kde jinde, než v UNYP! A letos se do školy opět vrátil, tentokrát však jako přednášející.

„Kruh se uzavřel. Začal jsem učit PR pro pokročilé v 3. a 4. ročníku bakalářského studia. Jsem rád, že mohu vrátit škole své zkušenosti zpět,“ říká Martin Pavlíček, dnes Senior PR Director ve společnosti Havas Worldwide Prague a předtím ředitel korporátní komunikace ve společnosti UPC. Sám totiž dobře chápe, že jednou z největších deviz studia na této škole je navázání kontaktů a „vzájemně prospěšných vztahů“. Díky jednomu spolužákovi například získal tip na své první zaměstnání v komunikacích, a to rovnou ve společnosti ČEZ, což ovlivnilo jeho kariéru. Během svého magisterského a MBA studia pak měl možnost poznat se s profesionály, kteří v oboru pracují pět a více let, s lidmi na úrovni managementu, a to včetně profesorů. „Třeba strategický marketing nás učila paní, která se pohybovala v prostředí Silicon Valley. Tato setkání vás nesmírně obohatí,“ svěřuje se Martin.

Z dnešního pohledu učitele ještě více oceňuje zcela odlišný systém výuky. Zatímco na českých vysokých školách se studenti učí z knížek a přednášek a nakonec získávají bodové hodnocení na základě písemných a ústních zkoušek, v UNYP je součástí výuky a hodnocení i diskuze s učitelem, kladení otázek a samozřejmě také týmová práce při vypracovávání úkolů. „Navíc se neučí jen žáci od učitele, ale též žáci od žáků, učitelé od žáků a učitelé od učitelů. Podobným, 360stupňovým způsobem se studentům (i profesorům) dostává i zpětné vazby. Lidé se zde opravdu připravují na život. Přesně takhle to totiž chodí v práci,“ uzavírá Martin.

Získejte více podrobností o Martinově programu

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru