Kariérní poradenství

 

V UNYP Career Center poskytujeme poradenství v karierní oblasti. Prostřednictvím oficiálních komunikačních sítí i osobních pohovorů pomáháme, jak stávajícím studentům, tak naším absolventům, zorientovat na trhu práce.

S našimi studenty udržujeme kontakt i po ukončení studií na naší škole a jsme tu pro ně. 

 V kalendáři akcí  se můžete podívat, jaké trhy s nabídkou studií a kariérních možností, workshopy a prezentace společností a další akce, spojené s kariérou, se blíží.

Firemní prezentace

Firemní prezentace organizujeme zhruba jednou měsíčně. Firemní návštěvy dávají studentům příležitost osobně se setkat s potenciálními zaměstnavateli, z první ruky se dozvědět, co práce u dané firmy obnáší a vytvářet si své profesní kontakty. Zaměstnavatelé z různých odvětví a profesních oborů jsou studentům k dispozici, aby s nimi hovořili o jejich případné kariéře, stejně tak jako o možnostech praxe. 

  

Workshopy a semináře

Účelem těchto workshopů a seminářů je připravit studenty a pomáhat jim v jejich vstupu na pracovní trh, tj. lépe se orientovat a efektivně se rozhodovat při volbě povolání. Jsou také zaměřeny na pomoc studentům s psaním nebo zlepšením jejich životopisů a motivačních dopisů, stejně jako na poradentství, jak o konkrétní pracovní nabídku nebo stáž požádat.

Kariérní semináře jsou organizovány každý semestr a jsou speciálně zaměřeny na studenty, kteří budou o pracovní místo žádat poprvé. Pomáhají jim v přípravě na pohovory a komunikaci s potenciálními zaměstnavateli, včetně psaní úspěšných motivačních dopisů a profesních životopisů. Studenti se na seminářích naučí také orientovat se při vyhledávání a interpretaci inzerovaných pracovních míst, nebo využít neobvyklé způsoby, jak o konkrétní nabídku požádat. Studenti si navíc mohou přinést ke kontrole svůj životopis.

Kariérní dny

Kariérní dny se konají za účasti předních firem a personálních agentur, působících na českém trhu, a jsou organizovány pro studenty a absolventy, kteří se buď snaží najít své první zaměstnání, případně povýšit na lepší pozici v jejich současném zaměstnání, nebo získat pracovní stáž (včetně zahraničních stáží). Studenti mají možnost přijít do kontaktu přímo s HR manažery a koordinátory, předat jim svůj životopis a dozvědět se, jak se o pracovní místo ucházet.

Kariérní Den  2015

Každoroční Kariérní Den se konal v UNYP, ve čtvrtek 16. dubna 2015. Kromě jednotlivých meetingů se zástupci deseti společností, které probíhaly v Auditoriu,  naši studenti mohli zúčastnit i workshopů a přednášek v učebně 002. Několik studentů využilo i možnosti nechat se profesionálně vyfotit na své CV. Tuto službu nabízela společnost UNIJOBS, jeden z účastníků letošního Kariérního dne. 

Rádi bychom poděkovali za účast zástupcům všech firem, kteřé se letos zúčastnili: AB INBEV, AIESEC PRAGUE, CZECH-US, DELOITTE, EXXONMOBIL, HEWLETT PACKARD HUB, CHEP, INTEGRATION CENTRE PRAGUE, INTERNATIONAL BUSINESS COUNCIL, NOVARTIS, PROFONTES, PROCHAZKA & PARTNERS and UNIJOBS.

  

Kariérní den 2014

Každoroční jarní Kariérní den se konal v UNYP ve čtvrtek 10. dubna 2014 od 10 do 15 hodin. Chtěli bychom poděkovat zástupcům všech firem a organizací, které se letos účastnily: ACCENTURE, AIESEC Praha, BlueLink International, Business Leaders Forum, CONCUR, CRCC ASIA (stáže v Číně), ExxonMobil, Neo@ Ogilvy, SAP, Socialbakers a TBM. (Více se dozvíte o zprávě z této události).

​​

 

Kariérní den 2013

Každoroční jarní Kariérní den, organizovaný naší Carrier Office, se konal v UNYP ve čtvrtek 11. dubna 2013 od 10 do 15.30 hodin. V letošním roce, měl Kariérní den velkou účast asi 150 studentů a čerstvých absolventů UNYP. Zástupci 13 společností, náborových agentur a organizací, kteří se letos zúčastnili: Accenture, Anheuser-Busch InBev, AIESEC Praha, BlueLink International, Business Leaders Forum, DeVere Group, Exxon Mobil, Hays Specialist Recruitment, Marcus Evans, Microsoft, SAP, UNIJOBS a Unilever.  Ještě jednou bychom všem rádi poděkovali za jejich přínos k velmi úspěšné akci. (Víc se dozvíte ve zprávě o této události).

Zveřejňování nabídky pracovních míst

Abychom pomohli našim studentům v hledání pracovních příležitostí, pravidelně zveřejňujeme a aktualizujeme pracovní nabídky jak na nástěnce centra kariérního poradenství, tak se studenty a absolventy sdílíme volná místa na eLearningu a Facebooku. Zveřejňujeme informace o současných volných pracovních nabídkách na plný nebo částečný úvazek, o brigádách anebo stážích.

Je velmi důležité, abyste se zaregistrovali v sekci Career Office našeho E-learningového portálu. Můžete si tak být jisti, že zůstanete informováni o všem, co se v centru kariérního poradenství děje. Na portálu najdete pravidelně aktualizovaný seznam pracovních nabídek a stáží, které jsou momentálně k dispozici. Také vás zde průběžně informujeme o všech akcích, které s naším kariérním poradenstvím souvisejí.

Chcete-li se dozvědět více informací, kontaktuje nás na careeroffice@unyp.cz, nebo na studentaffairs@unyp.cz

Sledujte nás

Go to top