Jaké výhody přináší studium psychologie?

Žijeme v době neustálých změn a ne vždy jsme duševně připraveni na to, co se kolem nás děje. Studium psychologie vám může pomoci porozumět druhým, získat náhled na sebe sama a zvládat emoce.

Psychologie je jedním z nejoblíbenějších studijních programů na celém světě. Na UNYP nabízíme bakalářské a magisterské studium psychologie. Studium psychologie může přinést do vašeho života mnoho výhod, včetně řady zajímavých kariérních možností.

Psychologie vám může pomoci zlepšit vztahy s přáteli a rodinou. Díky pochopení základů lidského chování můžete najít lepší vztahy s lidmi, porozumět jejich emocím a být otevřenější. Je však důležité si uvědomit, že podrobná analýza chování každého jednotlivce není užitečná. Lidé si takovou analýzu vykládají jako narušení osobních hranic – nikdo nechce být neustále analyzován jako objekt!

Pochopení toho, jak funguje lidský mozek, vám může pomoci v náročných situacích. Když se dozvíte, jak se formuje osobnost, lépe pochopíte, co přesně ovlivňuje vaše chování a reakce na situace, které ovlivňují váš život.

Studium psychologie vám pomůže zlepšit vaše komunikační dovednosti. Řeč těla je důležitou součástí komunikace a psychologie je klíčem k jejímu pochopení. Díky takovému porozumění se můžete stát lepším komunikátorem na obou stranách – mluvčího i posluchače.

V neposlední řadě může zlepšení vašich komunikačních dovedností zlepšit váš společenský život. Být dobrým komunikátorem vám může pomoci najít nové kontakty s lidmi, najít si nové přátele a udržet si lidi kolem sebe, proto lépe porozumíte tomu, jak fungují sociální interakce.

S titulem psychologa se nabízí mnoho zajímavých profesních možností, například klinický psycholog, poradenský psycholog, psychiatr, vývojový psycholog, školní poradce a zdravotní psycholog. Více informací o možnostech kariéry s titulem psycholog se dozvíte zde.

Studium psychologie vám pomůže rozvinout schopnosti kritického myšlení. Základní a volitelné předměty vás povzbudí k hlubokému přemýšlení o různých otázkách.

Pokud zvažujete podání přihlášky ke studiu psychologie, můžete si promluvit s našimi vyučujícími, současnými studenty a absolventy na virtuálním dni otevřených dveří UNYP. Více informací o programu UNYP Psychologie naleznete zde.

Související články

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru
X