UNYP komunita věnovala dárky Dětskému domovu Dolní Počernice

Filantropie je na UNYPu důležitou tradicí, a proto každý rok oslavujeme přicházející svátky sběrem darů na charitativní účely. Studentská rada UNYPu letos ve spolupráci s knihovnou a UNYP komunitou sbírala vánoční dárky pro děti z Dětského domova Dolní Počernice (DDDP). 17. prosince jsme je všechny doručili a měli možnost si popovídat s paní Vierou Holcmanovou, koordinátorkou tohoto charitativního projektu a výchovnou vedoucí DDDP.

Mohla byste popsat váš domov pro naše čtenáře? 

Náš domov se nachází v Praze Dolních Počernicích a má kapacitu pro 83 dětí. V současné době ubytováváme 74 dětí, ale další nám brzy přibudou. Máme pět rodinných skupin tady v našem hlavním zařízení a další v našich externích bytových jednotkách po celé Praze. Jsme pyšní na náš nový projekt „Rehearsed Living“, který umožňuje dospívajícím ve věku 16+ let se připravit na samostatný život. Dalším projektem, na kterém aktuálně pracujeme, je tzv. „Aktivační rodina“, který se zaměřuje na děti s vysokou šancí na opětovné začlenění do vlastní rodiny. Společně se sociální pracovnicí děti pracují na postupech, které mohou umožnit návrat a plnohodnotný život v rámci vlastní rodiny.

Naším hlavním posláním je přivést děti zpět do jejich vlastních fungujících rodin. Jsou však některé děti, které s námi potřebují zůstat, a my jim chceme dopřát krásné dětství a připravit je na samostatný život mimo náš domov.

Jak využijete a rozdělíte třeba dárky od UNYPu?

Dárky rozdělujeme každému dítěti a rodině podle věku, zájmů a požadavků. Předem sbíráme přání od rodin, takže víme, co potřebují a co jim udělá radost. Vaše dary ozdobí a vylepší naše pokoje a zařízení.

Co ještě můžeme udělat, abychom pomohli? 

Vážíme si jakékoliv materiální i finanční pomoci – může jít o drogerii, deky, prádlo, ručníky atd. Vaše finanční dary budou použity na aktivity jako jsou dovolené, tábory, mimoškolní aktivity, terapie.

Chtěla byste něco vzkázat naší UNYP komunitě? 

Rádi bychom využili této příležitosti a poděkovali celému UNYPu za všechny dary a popřáli vám veselé Vánoce a úspěšný nový rok. Vážíme si toho, že jste si vybrali zrovna náš dětský domov. Vaše dárky udělaly našim dětem velkou radost – je to vždy naplňující pocit, když vidíme štěstí v očích našich dětí.

UNYP by rád poděkoval zase Studentské radě a knihovně UNYP za pomoc s tímto charitativním projektem. Bylo nám potěšením setkat se s lidmi, kteří stojí za DDDP a jejich dětmi, a nemůžeme se dočkat, až vás v budoucnu znovu uvidíme!

Sledujte nás

Go to top