Proč studovat na soukromé vysoké škole?

Česká republika nabízí mnoho možností studia po střední škole na státních i soukromých vysokých školách, takže výběr té správné univerzity je náročný úkol. Mnoho lidí předpokládá, že státní vysoké školy nabízejí lepší vzdělání, ale není to pravda. Kvalita vzdělání nezávisí pouze na tom, zda je vysoká škola státní nebo soukromá, a v České republice je mnoho dobrých vysokých škol v obou sektorech. V tomto článku se chceme podívat na rozdíl mezi státními a soukromými vysokými školami a pohovořit o výhodách těch soukromých.

V České republice v současné době studuje na státních i soukromých vysokých školách přibližně 300 000 vysokoškoláků. Nejčastějším předsudkem o soukromých vysokých školách je, že nenabízejí kvalitní vzdělání, ale není tomu tak; mnohé soukromé vysoké školy mohou počítat s odborníky z praxe jako s vyučujícími. Namísto učení se teorií z knih získávají studenti znalosti z reálných zkušeností svých profesorů. Teoretické znalosti se mohou lišit od skutečné praxe a je dalo by se diskutovat o tom, který z těchto přístupů zajistí čerstvým absolventům lepší výchozí pozici.

Další výhodou studia na soukromé vysoké škole je, že student je v pozici platícího zákazníka. Díky tomu mohou studenti snáze prosazovat změny na své univerzitě, vyjadřovat vlastní názory a přinášet inovace.

Máte aktivity, kterým se chcete věnovat ve svém volném čase? Chtěli byste během studia pracovat? Pokud studujete na soukromé vysoké škole, žádný problém! Svůj rozvrh si můžete přizpůsobit podle svých potřeb a většina studentů studuje pouze tři nebo čtyři dny v týdnu.

Studenti soukromých vysokých škol mají také k dispozici lepší vybavení a zdroje. Státní univerzity jsou financovány státem, takže mají méně peněz než soukromé univerzity. Soukromé univerzity si mohou dovolit lepší počítače, vybavení atd.

Zeptali jsme se některých studentů UNYP, proč si vybrali právě soukromou univerzitu.

„Když jsem si vybíral univerzitu, zvažoval jsem její prestiž, své možné uplatnění, uznání mého diplomu ve světě. Myslím, že soukromé univerzity mají komfortnější podmínky a také profesory, kteří se starají o studium. Tyto věci vás přimějí k tomu, abyste chtěli studovat více.“ uvedl Daniil Usachov, který studuje psychologii.

„Po zkušenostech se soukromými i státními univerzitami vím, že jsem se rozhodl správně, když jsem zůstal na soukromé univerzitě. Osobní přístup je pro mě nesmírně cenný. Na státní univerzitě jsem si připadal jako malá nedůležitá součástka velké vzdělávací mašinérie. Na druhou stranu mi soukromá univerzita umožnila studovat v menších skupinách studentů, mít během výuky více prostoru pro své názory a myšlenky a rozvíjet lepší řečnické a debatní dovednosti. Profesoři a zaměstnanci soukromé univerzity mi navíc byli vždy ochotni s čímkoli pomoci, což mi studium usnadnilo a zhodnotilo.“ – říká Petr Jirsa, studující mezinárodní vztahy.

Související články

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru
https://www.unyp.cz/cs/novinky/proc-studovat-na-soukrome-vysoke-skole/