Odemkněte sílu metody Blurting: Vypovídejte se bez přemýšlení

Stalo se vám někdy, že jste byli na přednášce nebo ve studijní skupině a napadla vás myšlenka, ale zdrželi jste se jejího sdílení ze strachu, že by to mohlo být „irelevantní“ nebo „hloupé“? Nejste sami! Ale co kdybychom vám řekli, že tento problém má řešení? Ponořte se a objevte metodu „blurting“ a proč by to mohla být vaše tajná zbraň pro bohatší akademický zážitek.

Blurting je o vyjadřování vašich okamžitých myšlenek a reakcí bez přemýšlení nebo sebeupravování. Jde o to, nechat svůj mozek navazovat spojení, umožnit tok kreativity a vytvořit prostředí, kde každý nápad, byť nekonvenční, stojí za prozkoumání.

Metoda může:

Vzbuzuje spontánní nápady: Někdy může syrová, nefiltrovaná myšlenka vést k hlubokému vhledu nebo novému pohledu na otřepané téma.
Zlepšete zapojení do třídy: Aktivní účast znamená aktivní učení. Blurting může proměnit monology v dynamické diskuse.
Zničte bublinu přemýšlení: Blurting vás může osvobodit od řetězu přílišné analýzy, díky čemuž bude učení plynulé a organické.


Představte si, že jste na hodině psychologie, kde ve skupinách diskutujete o lidském chování. Pamatujete si scénu z populárního televizního pořadu, kde postavy vykazovaly zvláštní skupinovou dynamiku. Vaše první myšlenka by mohla být: „Toto je vážná akademická diskuse; odkaz na televizní pořad by nebyl na místě.“ Ale pomocí metody mlžů mluvíte a sdílíte své myšlenky.

I když rozmazávání podporuje spontánní sdílení, je nezbytné, abyste to dělali správně:

Zůstaňte relevantní: Ujistěte se, že váš výkřik stále souvisí s daným tématem.
Buďte připraveni na smíšené reakce: Ne každá hláška bude hitem, a to je v pořádku! To vše je součástí cesty učení.
Podporujte bezpečné prostředí pro výmluvy: Pokud vedete diskusi, povzbuďte ostatní, aby se také podělili o své vlastní výmluvy. Zóna bez soudů povede k živějším diskusím.


Proč používat tuto metodu?

Lepší skupinové projekty: Když vyzvete všechny členy, aby během brainstormingu vyprávěli, budete překvapeni inovativními nápady, které se objeví.
Networking: Rozmazávání můžete použít během univerzitních akcí nebo setkání. Sdílení spontánní myšlenky může učinit konverzace zapamatovatelné, což vám pomůže vytvořit lepší spojení.
Daily Life & Beyond: Od výběru volitelných předmětů až po zjišťování kariérních cest může být metoda mlží užitečným nástrojem, jak proniknout do vašich skutečných zájmů a instinktů.

Související články

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru