Predikce roku 2024: Profesoři komunikace a médií předpovídají budoucnost

S příchodem nového roku se v mediálním světě odehrává známý rituál: předpovídání budoucnosti. Letos jsme v jarním semestru oslovili vyučující na fakultě Komunikace a médií a této příležitosti se zhostilo šest odborníků. Níže sdílejí své postřehy o budoucnosti svých hřišť, a zejména předpověď o ledním hokeji.

Aleksandra Skalska, která se specializuje na Úvod do reklamy, diskutuje o ambiciózním plánu společnosti Google vyřadit soubory cookie třetích stran do druhé poloviny roku 2024. Tento významný posun v digitální reklamě by mohl přetvořit dynamiku moci v tomto odvětví a zvýhodnit agentury s jedinečným přístupem k datům. Skalska předpovídá, že tato změna by mohla vést ke konsolidaci mezi menšími poskytovateli a vyžadovat strategické pivoty pro podniky.

Polina Shubkina z vizuální kultury a digitální fotografie očekává odklon od vlivů generovaných umělou inteligencí směrem k autentickým lidským podporovatelům. S hlavními značkami, které dříve zahrnovaly virtuální influencery, Shubkina naznačuje, že rostoucí touha po autenticitě a příbuznosti přiměje značky přehodnotit své strategie podpory a upřednostňovat skutečné lidské příběhy a spojení.

Veronika Zavřelová, vyučující interkulturní komunikaci, mediaci a zvládání konfliktů, předvídá prohlubování globální krize duševního zdraví spolu s pozitivním posunem k poznání štěstí a celistvosti v našich životech. Tento dvojí trend podtrhuje potřebu kvalifikovanějších odborníků v oblasti duševního zdraví a širší společenský posun směrem k hledání naplnění.

Angga Ariestya, zaměřená na komunikaci, média a udržitelnost, předpovídá zvýšené zapojení do otázek udržitelnosti. V době po pandemii COVID-19 bude zvýšené povědomí a kupní síla mladších generací hnací silou růstu zelených podniků a přijetí udržitelných postupů v každodenní politice a konzumu.

Martin Pavlíček z Advanced Public Relations varuje před rostoucí poptávkou po anti-deepfake bezpečnosti a vzdělávání. Šíření realistických obrazových a zvukových nástrojů avatarů bude výzvou pro naši schopnost rozlišovat pravdu a ovlivní politiku, média a osobní interakce. Pavlíček doporučuje ostražitost a přijetí ověřovacích metod k boji proti deepfake podvodům.

Todd Nesbitt v Political Communication se zdržuje politických předpovědí, ale předpovídá pokračující neetické chování velkých technologických společností, které má dopad na odpovědná média a veřejnou sféru. Předpovídá i sportovní výsledky, včetně sestupu hokejového týmu Rytíři Kladno, návratu do extraligy týmu Berani Zlín a pokračující marnou snahu o Stanley Cup pro Toronto Maple Leafs. Nesbitt naznačuje pozitivní vývoj, o kterém se má ve třídě diskutovat.

Související články

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru