Highlights z pražské konference o behaviorálních vědách 2023

Minulý měsíc hostila University of New York in Prague významnou událost v oblasti behaviorálních věd: Prague Conference on Behavioral Sciences 2023 (#PCBS23). Letošní konference byla zvláště pozoruhodná tím, že vystoupila Catherine Eckel jako hlavní řečník a laureátka Allais Memorial Prize in Behavioral Sciences, což je pocta udělená významným přispěvatelům v této oblasti.

Konference pokryla širokou škálu témat a ukázala hloubku a rozmanitost současného výzkumu v behaviorálních vědách. Mezi mnoha zasvěcenými přednáškami několik vynikalo svými jedinečnými pohledy a inovativními přístupy.

Shubhaa Bhattacharyya představila téma „Experimentální přístup k nápravě behaviorálních předsudků při používání času u obrazovky“, kde zkoumal rostoucí obavy z nadměrného používání digitálních zařízení a psychologické mechanismy, které za tím stojí. Tato přednáška byla zvláště důležitá v našem stále více digitalizovaném světě, kde je čas strávený u obrazovky pro mnohé zásadním aspektem každodenního života.

Prezentace Rinet Bosman „Behavioural Design in Practice: Insights from Global Practitioners“ poskytla praktický pohled na aplikaci behaviorálních věd v reálném světě. Tato přednáška měla nesmírnou hodnotu pro profesionály, kteří se snažili začlenit principy behaviorální vědy do své práce.

Přednáška Reneho Calandria na téma „Imigrace a hrozba identity“ se ponořila do psychologického dopadu imigrace na přistěhovalce i hostitelské komunity. Toto téma je aktuální zejména s ohledem na globální nárůst migrace a její sociální a politické důsledky.

„Efekt buy-in: Když zvýšení počátečního úsilí motivuje chování při sledování“, od Holly Dykstra, nabídl fascinující pohled na to, jak může počáteční úsilí ovlivnit dlouhodobé chování jako princip, který má široké uplatnění v oblastech, jako je zdraví, vzdělávání a podnikání.

Tyto prezentace mimo jiné podtrhly roli konference jako základny pro inovativní nápady a diskuse v oblasti behaviorálních věd. Tato událost nejenže poskytla platformu pro přední odborníky, aby sdíleli svůj výzkum, ale také podpořila spolupráci a inspiraci mezi účastníky a podpořila pokrok v této životně důležité oblasti.

Související články

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru