Studenti UNYP poskytují hodiny angličtiny pro děti s poruchami zraku

University of New York in Prague (UNYP) s hrdostí oznamuje nové partnerství se Specializovanou základní školou pro zrakově postižené na Náměstí Míru, Praha 2. Tato spolupráce, zahájená v roce 2023, umožňuje našim studentům bakalářského studia psychologie zapojit se do smysluplné komunity vedení lekcí anglického klubu pro zrakově postižené děti ve škole. Další informace o škole naleznete na www.skolazrak.cz

Tato iniciativa vznikla díky úsilí Career office UNYP, kterou vede Jan Kroutil, ve spolupráci s Talar Agopian, instruktorkou na UNYP School of Psychology. Partnerství bylo upevněno po první návštěvě studentů UNYP ve škole, kde sledovali vzdělávací prostředí a potřeby studentů.

Anglický klub, který byl spuštěn před třemi týdny na konci října, zaznamenal řadu úspěšných kurzů. Dosud se uskutečnilo pět lekcí, z nichž každá trvala hodinu a byla naplánována dvakrát týdně. Typicky je každá třída vyučována třemi studenty UNYP a navštěvuje ji devět žáků školy.

Zástupce ředitele školy velmi ocenil program a poznamenal: „Odezva dětí je vynikající, chtějí pokračovat. Pozitivní reakce jsme zaznamenali i od některých rodičů.“

Odezva studentů UNYP byla ohromující, asi 20 vyjádřilo zájem o dobrovolnictví. V reakci na toto nadšení škola zařídila, aby každý zájemce měl možnost alespoň jednou do konce podzimního semestru 2023 vést třídu.

Tato iniciativa nejen obohacuje vzdělávací zkušenosti dětí s poruchami zraku, ale také poskytuje našim studentům cenné zkušenosti s výukou, ztělesňující závazek UNYP k zapojení do komunity a inkluzivnímu vzdělávání.

Související články

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.

Pro více informaci si stáhněte UNYP Brožury.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru